Den sidste måneds tid har klubbens bestyrelse arbejdet i samarbejde med nuværende træner og spillertruppen, frem mod næste sæson og ikke mindst hvordan vi styrker vores spillertrup, selvom det blev til en nedrykning fra serie 2 til serie 3 og vores serie 4 hold i foråret desværre rykkede ned i serie 5, men det ændrer ikke på, at stadigvæk har store forventninger til vores spillere.
Derfor er det med stor glæde at vi efter nytår kan præsentere et stærkt trænerteam, med Magnus Christian Nielsen Oliver Dam Daarbak som spillende trænere, og vores altid klubmand Jan Thorsen som assistenttræner som vil bistå de unge mennesker i forbindelse med træning og kampe på sidelinjen.
3 gode og kompetente trænere som vi er sikre på at føre vores hold imod nye mål, og fortsat udvikle klubben i den retning vores spillertrup har potentiale til.
På bestyrelsens vegne
Niels Sedaka Sørensen
Formand
Skovsgaard Boldklub